Respektuj 18

Chcete podpořit Respektuj 18!? Oblečte 4. 12. červené ponožky!

V měsíci listopadu spustilo město Plzeň na svých sociálních sítích kampaň na podporu projektu Respektuj 18!, který již 10 let mění postoj veřejnosti ke konzumaci alkoholu mladistvými, apeluje na oddálení první zkušenosti s alkoholem a upozorňuje na rizika spojená s neuváženým pitím alkoholu. 

Vrcholem celé kampaně je Den Respektuj 18!, který připadá na pondělí 4. 12. V tento den si oblečeme červené ponožky, které můžete získat u Mikuláše Respektuj 18!, a dáme společně světu najevo, že nám zákonná hranice 18 let pro podávání alkoholu není lhostejná. 

Na co se můžete letos těšit?

  • Mikuláš Respektuj 18!, který bude v ulicích Plzně rozdávat červené ponožky. Toho budete moci potkat  od 30. 11. do 3. 12.
  • stánek Respektuj 18! v Plzni v ulici U Branky. Na místě pro vás budeme  v sobotu  2. 12. od 12:00 do 17:00
  • Mikulášské bruslení s Respektuj 18!, které proběhne 3. 12. na zimním stadionu Plzeň.

 

Respektuj 18! je dílem řady partnerů. Neziskové organizace Centrum protidrogové prevence a terapie, města Plzně a společnosti Plzeňský Prazdroj. Mikulášské bruslení probíhá ve spolupráci se Zimním stadionem Plzeň – LOGSPEED CZ Aréna. Děkujeme!

Kompletní informace o kampani včetně harmonogramu tras Mikuláše pro jednotlivé dny naleznete na sociální sítích města Plzně.

Nečekejte na další akci, informujte se hned!

Problematika mladistvých a alkoholu

Alkohol a mladiství

Rady a tipy pro rodičea prodejce alkoholu

Rady a tipy