Respektuj 18

Odneste si z festivalů jen fajn vzpomínky aneb na co si dát pozor

 

Léto se chýlí ke konci, ale festivalová sezona i další akce jsou nadále v plném proudu. Víte jak si skvělé hudební a kulturní zážitky nezkazit bolestí hlavy či mátožnou kocovinou, připravili jsme ve spolupráci s Bárou Kuchárovou, výkonnou ředitelkou a klinickou psycholožkou občanského sdružení OZ Prima několik tipů, na které byste měli myslet, když si půjdete ke stánku objednat další pivo nebo cider.

 

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA

  • Nepijte nad své možnosti, festival není vhodné místo pro „posouvání hranic“.
  • Nezapomeňte na specifické podmínky festivalu a vyhýbejte se praktikám „Dám si jedno pivko a druhé mi zaplatí polední sluníčko“.
  • Nezapomeňte, že alkohol v krvi stoupá postupně. To, že máte hned po dopití sílu ještě na jedno, neznamená, že budete mít silu ho i dopít.

 

POZOR NA …

  • energetické drinky nebo litry kávy ve spojení s alkoholem. Přemíra kofeinu přebije uklidňující účinky alkoholu a dovolí člověku vypít výrazně více nad jeho možnosti. Výsledkem je v lepším případě kocovina, v horším výlet do nemocnice.

STAREJTE SE

  • nejen o sebe, ale i okolí. Na každém festivalu se najde člověk, který svou míru neodhadl. Nebuďte k těmto lidem lhostejní a pomozte jim se s touto situací vypořádat.

 

BUĎTE PŘÍKLADEM

  • kdo jiný než právě zaměstnanci Plzeňského Prazdroje a Plzeňského Prazdroje Slovensko by měl umět vychutnat si skvělé pivo nebo cider?

 

PROMILE POD KONTROLOU

  • Mějte alkohol v krvi pod kontrolou a používejte alkulačku Promile Info nebo na veřejných akcích navštivte odpočinkové zóny, kde máte možnost si změřit hladinu alkoholu v krvi.

Přejeme

příjemnou zábavu a málo akcí následované kocovinou

Tým Respektuj 18

 

Nečekejte na další akci, informujte se hned!

Problematika mladistvých a alkoholu

Alkohol a mladiství

Rady a tipy pro rodičea prodejce alkoholu

Rady a tipy