Respektuj 18

Den Respektuj 18! v Plzni

Kdy:

Kde: ulice města Plzně – sledujte FB a Instagram Plzen.eu

Den Respektuj 18! opět v Plzni

4. prosince si Plzeňané opět připomenou Den Respektuj 18!, který upozorňuje na problematiku pití alkoholu u dětí a mládeže.

Projekt Respektuj18! vznikl ve spolupráci města Plzně, Centra protidrogové prevence a terapie a Plzeňského Prazdroje před devíti lety. Jeho cílem je upozornit na stále vysokou toleranci pití alkoholu u dětí a mladistvých a změnit toto vnímání v české společnosti. Projekt se zaměřuje hlavně na dospělou populaci, především rodiče dětí a mladistvých, hostinské a maloobchodní prodejce. Nabízí konkrétní rady a tipy pro rodiče, jak o alkoholu s dětmi diskutovat, a provozovatelům hospod a restaurací, jak zvládat každodenní situace spojené s prodejem alkoholu nezletilým. Jednou z aktivit jsou i webové stránky www.respektuj18.cz.

„V letošním roce může podpořit cíl projektu každý Plzeňák nošením speciálních ‚respektujících ponožek‘. Jak je získat? Stačí sledovat facebook a instagram Plzen.eu a u našeho originálního Mikuláše si ponožky vyzvednout a obléct. Tím vyjádříte svůj postoj k užívání alkoholu mladistvými a zapojením se do kampaně, třeba sdílením fotografie v našich ponožkách, nám pomůžete myšlenku projektu Respektuj18! šířit. Každý dospělý může být vzorem pro mladé ve svém okolí a svým vlastním přístupem k alkoholu může mnohé změnit,“ apeluje Andrea Gregorová z Odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně.

„Respektující ponožky“ bude možné získat od Mikuláše v termínu od 1. do 4. prosince, potkáte jej v ulicích města Plzně, kdy a kde to přesně bude se dozvíte na FB a Instagramu Plzen.eu

Projekt v letošním roce podporují a propagují plzeňské osobnosti Ondřej Samec, Simona a Milan Polákovi, Michaela Buchta Malotinová.

Všem děkujeme za podporu a těšíme se na další akci.

Nečekejte na další akci, informujte se hned!

Problematika mladistvých a alkoholu

Alkohol a mladiství

Rady a tipy pro rodiče a prodejce alkoholu

Rady a tipy