Kopačky | Čarodějnice Praha 14

Kdy:

Kde: Centrální park u rybníku Aloisov, Praha 14

Na čarodějnice hořely Kopačky v obraně

Náš první zápas jsme si vybrali symbolicky na datum pálení čarodějnic. Říkali jsme si totiž, že až předvedeme našemu soupeři všechna ta míčová kouzla, bude nás chtít hned postavit na hranici – a bude rád, že ji má připravenou.

To ale nebyl jediný důvod. Náš vyzyvatel Městská část Praha 14 totiž každoročně pořádá při pálení čarodějnic velkou akci, kde se už několik let objevuje i náš stánek Respektuj 18. Protože, když chceš dát kopačky všem, kterým je jedno, že děti či mladiství pijí alkohol, musíš makat nejenom na hřišti, ale i v zázemí.

Kytky pro brankářku

Podmínky pro samotný zápas vyžadovaly, abychom opravdu byly víc než čarodějnice. Hřiště bylo víc široké než dlouhé a v brankovišti zvesela kvetl trs narcisů. To naší brankářce zalichotilo, ale romantická nálada ji brzy po začátku hry přešla, neboť zjistila, že soupeř sice zahájil setkání květinou, jeho další cíle však rozhodně nejsou platonické. Navíc o kytky párkrát zakopla.

Ve středu hřiště jsme identifikovaly ohniště – asi novinka – myslely jsme si, kdyby se zápas musel rozhodnout až v desátém prodloužení a mezitím se setmělo. Ale ouha – byla to zasypaná díry po stromu, který ještě před několika dny zdobil náš trávník J. To nás ale nezastavilo! Na rozdíl od soupeřovy brankářky … ale o tom později.

Hned po úvodním vhození, které obstaral starosta Prahy 14 začal ostrý boj o míč. Plánovaly jsme zaskočit soupeře fígly, které jsme pochytily při tréninku s plzeňskou Viktorkou, ale ukázalo se, že tento rok se prostě si prostě plzeňská kouzla v Praze asi neškrtnou.

Kopni do toho, ono to nějak projde

Na vině nebyla ani tak tréma z prvního zápasu a už vůbec ne odfláknutá příprava. Našim technickým hráčkám mírnil radost ze hry především terén a většina přihrávek končila v autu, a tak jsme od tika taka fotbalu rychle dostali k taktice „kopni do toho, ono to nějak projde“. Neprošlo …

Obrana soupeře byla pevná hráz a paní radní v brance si snad tu a tam musela vypomoci i nějakým tím šanonem, aby vyškrábla projektil z našich kopaček. Naopak naše obrana se přidala ke svátku čarodějnic jaksi předčasně a hořela už během prvního poločasu, když jsme prohrávali 0:2. Kdo doufal, že ve druhém poločase sklapne Csaplárova past – byl zklamán. Otevřeli jsme hru a brankářka kromě narcisů schytala ještě dva další góly.

Konečné skóry 0:4 k nám možná bylo trochu kruté, ale nadšení na straně soupeře nás dojalo a vlastně jsme nakonec i my měly z výsledku radost. A také z toho, že hranici skončily slaměné panáky a ne my …

A ponaučení – střílet, střílet a střílet – ono se to jednou prokopne :).